Wyjazd do Braci z sąsiedniej Prowincji !

  Zgodnie z tradycją, uświęconą przez wiele kapucyńskich pokoleń, w dniach 6-8 października odbyło się braterskie spotkanie braci postnowicjuszy dwóch polskich prowincji naszego zakonu. Miejscami tych spotkań są nasze domy formacyjne w Krakowie i Lublinie. W tym roku to my – bracia z Krakowa – mieliśmy okazję zrobić sobie wycieczkę i odwiedzić naszych braci na „Poczekajce”.

   Po długiej, zakorkowanej, męczącej podróży, późnym wieczorem, w piątek dojechaliśmy do Lublina. Kolejny dzień rozpoczęliśmy – zgodnie z planem miejscowej wspólnoty – od jutrzni, mszy świętej i medytacji. Myślę że warto tutaj wspomnieć, że każdy dzień w Krakowie rozpoczynamy dokładnie w ten sam sposób. Jedyne co nas różni to 5 minut. W sobotę w Lublinie modlitwy rozpoczynają się o godzinie 6.05, natomiast u nas, w Krakowie, od niedawna, pierwsze „wielbimy Cię…” startuje o 6.00. Ten zewnętrzny element odnosi nas do czegoś znacznie głębszego, mianowicie do faktu że JESTEŚMY BRAĆMI i jako bracia, chcemy – tak jak św. Franciszek – wchodzić w ślady Chrystusa.
   Podczas naszego spotkania nie mogło zabraknąć tradycyjnego meczu. Odbył się on na pobliskiej hali. Mecz tym razem wygrali bracia kapucyni, pokonując braci kapucynów 14:3.
   Nie mogło też oczywiście zabraknąć czasu wspólnej rekreacji, o którą zatroszczyli się nasi bracia „warszawiacy”. Po obiedzie udaliśmy się do Poleskiego Parku Narodowego, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć tamtejsze bagna. Nasze spotkanie zakończyliśmy wspólną niedzielną eucharystią w kościele braci na Poczekajce, Po równie długiej podróży wróciliśmy do Krakowa. Za rok rewanż.
  Gwoli wyjaśnienia. W naszym domu, na ulicy Loretańskiej w Krakowie mieszka 32 postnowicjuszy na 7 rocznikach (6 roczników studiów + Rok Franciszkańsko Duszpasterski). W Lublinie formacja odbywa się w dwóch domach – na ul. Krakowskie Przedmieście, gdzie mieści się tzw. ponowicjat (2 roczniki na których znajduje się 8 braci) oraz na „Poczekajce”, gdzie znajduje się klerykat (12 braci na 6 rocznikach)