Duchowy Dzień Wspólnoty…

Dzień 20. stycznia 2017 roku był dla naszej krakowskiej wspólnoty bogaty w szczególne wydarzenia. Wyjątkowym przeżyciem stało się doświadczenie Duchowego Dnia Wspólnoty i modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego Serafina Kaszuby, o co Minister Prowincjalny br. Tomasz Żak poprosił braci w całej Prowincji i naszych Kustodiach. W tym właśnie czasie sprawa naszego Sługi Bożego jest rozpatrywana przez Komisję Teologiczną w Stolicy Apostolskiej i oczekujemy, iż proces beatyfikacyjny zakończy się szybko i pomyślnie.

Wieczorem wszyscy razem zgromadziliśmy się na Mszy Świętej, aby wspólnie dziękować Bogu za dary, którymi nas obdarza oraz za przeżywany czas wizytacji pasterskiej. Podczas Liturgii dwóch naszych braci przyjęło posługi: br. Rafał Król posługę lektoratu, a br. Mateusz Kaczorowski posługę akolitatu.  

Przed udzieleniem błogosławieństwa Minister Prowincjalny podarował naszej wspólnocie obraz św. Józefa, Patrona Prowincji. Jest to kopia obrazu ze w zwieńczenia wielkiego ołtarza w naszym kościele w Krakowie, a autorem jego jest Franciszek Ignacy Molitor, malarz królewski z XVIII wieku. Ten wizerunek świętego Józefa otrzymuje podczas obecnej wizytacji każdy dom naszej Prowincji. Brat Tomasz poprosił, aby stał się on znakiem jedności naszych wspólnot i wzajemnej modlitwy za siebie przez wstawiennictwo Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
 
Święty Józefie, Patronie naszej Prowincji, módl się za nami!

 

br. Kacper Stec OFMCap

 

[nggallery id=58]