Kapschola

Śpiewajcie Jemu pieśń nową,
pełnym głosem pięknie Mu śpiewajcie!
Ps 33,3
Pokój i Dobro!

Schola przy klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów jest grupą ludzi, których pragną śpiewem i graniem (kwartet smyczkowy)- talentami otrzymanymi od Pana- chwalić i służyć Bogu i ludziom. W skład Scholi wchodzi masa różnych osobistości: studenci, maturzyści, licealiści i bracia Kapucyni. Jesteśmy otwarci na każdego.

Mimo, że nie jesteśmy zawodowcami, a jedynie śpiewakami-amatorami to jednak jest w nas chęć aby to co dostaliśmy darmo od naszego Boga rozwijać, pomnażać i cieszyć się tym. Kształcimy się pod okiem dyrygentki Anny Madej – wokalistka, dyrygentka, kompozytorka, pedagog, liderka zespołu chrześcijańskiego Play&Pray. Absolwentka Wokalistyki Jazzowej i Edukacji Muzycznej w zakresie śpiewu estradowego. Od trzech lat jest dyrygentką i kierownikiem muzycznym Scholi Spotkania Młodych w Wołczynie.

Na dzień dzisiejszy nasza schola stara się śpiewem upiększać liturgię (Niedzielne Eucharystie Wspólnot, Triduum Paschalne, itp.), jednak nasze aspiracje sięgają dalej i chcemy robić „coś więcej”, a do tego potrzebujemy także i Ciebie!

Jeżeli więc lubisz śpiewać, chcesz się rozwijać, masz zacięcie wokalnie, pragniesz rozwijać swoje zdolności otrzymane od Boga to serdecznie zapraszamy Cię na próby.

Kiedy?: Każdy poniedziałek: 19.15-21.00

Gdzie?: Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów (sala 020 ‹- pytać na furcie)

Póki mego życia, chcę śpiewać Panu
i grać mojemu Bogu, póki mi życia starczy.
Ps 104,33