Początkowy mecz

filozofia_footballu_2014Początek roku formacyjno-akademickiego charakteryzuje się kilkoma, co roku powtarzanymi wydarzeniami: Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, nocna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej, rozpoczęcie roku akademickiego. Do powyższych należy jeszcze dodać, tradycyjny już, mecz piłki nożnej, w którym drużyna filozofii, a więc bracia z pierwszego i drugiego roku formacji, staje przeciwko drużynie teologii, czyli braciom z kolejnych lat.

Warto przy tej okazji zauważyć, że Rok Franciszkańsko-Duszpasterski, będący niejako w zawieszeniu pomiędzy tymi strukturami, w tym roku po raz pierwszy stanął po stronie teologii, z intencji raczej przyziemnej – braków kadrowych.

I tak pięknego, październikowego popołudnia (25.10.2014) doświadczeni w piłkarskich bojach zawodnicy teologii stawili czoła młodej i rządnej zwycięstwa drużynie filozofii. Pierwsza połowa, aktywna z obu stron, zakończyła się wynikiem 3:0 dla broniącej tytułu filozofii. W drugiej, podobnie energicznej, filozofia przypieczętowała zwycięstwo wygrywając cały mecz rezultatem 8:3.

Panu naszemu dziękujemy za wyjątkowo piękną w tych dniach pogodę oraz bezkontuzyjne spotkanie.

br. Piotr Kucharzewski OFMCap