Piknik franciszkański 2016 – Kalwaria Zebrzydowska

Długi weekend dla nas, Braci Kapucynów, często wiąże się z dwoma wydarzeniami. Pierwsze to Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, gdzie świętujemy oddanie narodu polskiego Matce Bożej, a drugie to oczywiście coroczny Piknik Franciszkański! I nie inaczej było tego roku. Skoro świt – mam na myśli godzinę 6.05 – zebraliśmy się na Jutrzni i medytacji Słowa Bożego, później spożyliśmy lekkie śniadanie, a pół godziny później pędziliśmy Zakopianką do Kalwarii Zebrzydowskiej. Na spotkaniu było obecnych pięć różnych gałęzi zakonów franciszkańskich, wliczając gospodarzy – Braci Mniejszych Bernardynów.

Rozpoczęliśmy piknik uroczystą Eucharystią o godzinie 9. Później była wspólna kawa, konkurs piosenki, a po nim wszyscy bracia udali się na boisko, gdzie odbyły się rozgrywki piłkarskie. Każda drużyna rozegrała po cztery dziesięciominutowe mecze. Niestety zwycięzca może być tylko jeden i puchar piłki nożnej został u gospodarzy. Gratulujemy!

Po obiedzie odbyły się mecze siatkówki i tenisa stołowego, w których to Bracia Kapucyni zdobyli trzecie i pierwsze miejsce! Z niecierpliwością czekaliśmy na werdykt jury w konkursie piosenki. I udało nam się wywalczyć drugie miejsce! Do domu wróciliśmy przede wszystkim zmęczeni, zadowoleni, ale także ubogaceni spotkaniem z braćmi i wspólnie spędzonym czasem. Choć pozostał niedosyt wygranych…do zobaczenia za rok!

br. Paweł Dubiel OFMCap