Braterskie spotkanie – mecz międzyprowincjalny

Według starej i dobrej tradycji jako wspólnota Postnowicjatu Prowincji Krakowskiej mieliśmy zaszczyt gościć braci ponowicjuszy z Prowincji Warszawskiej dnia 1.XII. 2018 r.

Głównym momentem spotkania był mecz, który rozegraliśmy na sali gimnastycznej szkoły prowadzonej przez Zgromadzenie Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo w Piekarach k. Krakowa. Zaskoczenia nie było – wygrali kapucyni! Była to okazja do wspólnej zabawy i zdrowej rywalizacji. Trofeum w postaci sznura z trzema węzłami pozostało przy obrońcach tytułu mistrza brązowego habitu ze spiczastym kapturem w piłce nożnej – czyli przy krakowskich postnowicjuszach.

Wynik meczu w żadnej mierze nie przeszkodził nam we wspólnym radowaniu się wzajemną obecnością. Mieliśmy okazję do prowadzenia rozmów braterskich,  wspólnej rekreacji, a także modlitwy (Liturgia Godzin, adoracja, Msza święta w niedzielę).

Naszych braci pożegnaliśmy w niedzielne południe, kiedy to wyjechali do Lublina, aby przekazać nasze serdeczne pozdrowienia dla reszty wspólnoty. Czekamy na kolejny rok, kiedy to przyjedziemy do nich z rewizytą, aby znów pograć w piłkę.

br.  Piotr Zachciał OFMCap

[nggallery id=120]